Kilka słów od Dyrektora na początek roku szkolnego

Budynek szkoły, plac zabaw i boisko szkolne

Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie,

Każdy rok to duże wyzwanie, zarówno dla Was, uczniów, jak i dla nas, Pedagogów i Rodziców. Już jutro wkroczycie do szkoły, rozpoczniecie pierwsze zajęcia, zapoznacie się z wymaganiami, obowiązkami i przywilejami. To narzędzie niezbędne do tego, aby od pierwszego dnia czuć się w szkole jak w domu. Będziecie budować waszą przyszłość również na wiedzy i doświadczeniu, które my, dorośli, będziemy przekazywać wam najlepiej, jak potrafimy.

Drodzy Uczniowie, macie przed sobą czystą kartę  - zapiszcie ją pozytywnymi emocjami i bogatymi doświadczeniami. Korzystajcie z możliwości rozwijania swoich pasji i zainteresowań.  Zachęcam Was do podejmowania różnych inicjatyw i aktywnego włączania się w życie szkoły. Zachęcam do podejmowania działań służących budowaniu wspólnoty, kształtowania tożsamości narodowej i poczucia dumy z bycia mieszkańcem Ziemi łódzkiej. Budujcie szkolne społeczności. Nie tylko te wirtualne w sieci, ale przede wszystkim te realne oparte na codziennym dialogu, współpracy, zrozumieniu, tolerancji i szacunku do drugiego człowieka do jego indywidualności i odmienności, w poczuciu współodpowiedzialności za siebie i wspólne dobro. Życzę Wam wspaniałych przygód także tych przeżytych z bohaterami książek. Rozwijajcie się jako społeczeństwo, dla którego technologia komputerowa i informatyczna nie będzie stanowiła tajemnic, ale bądźcie czujni na zagrożenia czyhające w sieci oraz chrońcie swoją prywatność. Budujcie społeczeństwo wzrastające w czystym środowisku naturalnym, w którym prawda i dobro zwycięża.

Na progu nowego roku szkolnego życzę Wam sukcesów w nauce, siły do pokonywania własnych barier i ograniczeń. Niech szkoła będzie Waszym drugim domem, gdzie będziecie się czuć bezpiecznie otoczeni przyjaciółmi. Pozwalajcie się motywować i dążcie do własnego rozwoju. Zwracam się do Was z apelem o rozwagę i roztropność Przestrzegajcie wszelkich zasad bezpieczeństwa, dbajcie o zdrowie własne i innych. Życzę nam wszystkim, aby rok szkolny 2021/2022 obfitował w radosne chwile, sukcesy i zadowolenie. Rodzicom życzę przede wszystkim wielu powodów do zadowolenia i dumy z osiągnięć  swoich dzieci.

Nowy rok szkolny uważam za rozpoczęty!

Jolanta Olszewska